![](https://www.mesagerulsfantulanton.com/sites/ro/files/styles/picture_profilo/public/pr.-carol-daniel-sabau.jpg?itok=eXzkrLC-)
Pr. Carol-Daniel Sabău
Carol-Daniel
Sabău
S-a născut în 1981 la Luizi-Călugăra (BC) și a obținut licența în teologie la Institutul Teologic Franciscan. A fost hirotonit preot în 2009. A lucrat vreme de câțiva ani ca redactor la revista de spiritualitate și cultură Mesagerul Sfântului Anton, traducând și Viața Sfântului Anton, de Virgilio Gamboso. A apărut cu poeme în România literară, Viața românească, Plumb etc. În 2015 a publicat volumele Despre profet și alte poeme și Dincolo de cuvinte & alte scrieri.
Updated on 17 octombrie 2016